MİMARİ PROJE HİZMETİ

Yesta Mimarlık; tasarımlarında fonksiyon, ekonomi, estetik ve kullanıcı isteklerini tasarımın ayrılmaz ilkeleri kabul eder. Projelerinde yenilenebilir enerjinin tüm gereklerini gözeterek çevreye duyarlı yapılar gerçekleştirmektedir.

KONSEPT PROJE:

Yesta Mimarlık'ta, toplu konut, otel, hastane gibi marka değeri barındıran projeler için konsept proje hizmeti verilmektedir. Foto gerçeklikte görseller ve renkli şematik planlarla yapı veya yapıların nasıl değerlendirileceği ve görsellerinin nasıl olacağı yatırımın başındayken değerlendirilir.

AVAN PROJE:

Parsel bilgileri (konum, eğim, iklim verileri,...v.b.), imar yönetmelikleri ve ihtiyaçlar göre analiz edilerek ön proje niteliğinde avan projesi oluşturulur. Bu aşamada, tasarlanan binanın foto gerçekli görselleri hazırlanır.

UYGULAMA PROJESİ:

Onaylanan avan projenin ışığında, statik proje, mekanik ve elektrik tesisat projelerinin koordinasyonu sağlanır. Bu aşama tam bir koordinasyon içinde hızlı ve ekonomik çözümlerin geliştirildiği proje aşamasıdır. Mimari projenin uygulamaya yönelik detaylı projesi hazırlanır. İnşaat aşamasında ihtiyaç duyulan metrajlar bu aşamada çıkartılır.

DEKORASYON HİZMETİ

Yesta Mimarlık; ofis, otel, restoran, villa gibi dekorasyonları, uzman kadrosu ile birlikte estetik, fonksiyonel ve ekonomik ilkelerini gözeterek gerçekleştirir. 

İhtiyaçları belirlenen mekanlar için fonksiyonel kullanımının yanında estetik çözümlerle keyifli mekanlar tasarlanır. Dekorasyon projesi kapsamında tüm ahşap imalatların imalat projeleri hazırlanır. Kullanılacak malzemeler ve metrajları renkli paftalar olarak düzenlenir. Tasarlanan mekanları, bitmiş haline yakın foto gerçekliğe sahip görseller eşliğinde dekorasyonu bitmeden içinde yaşamaya başlarsınız.

Dekorasyon projesi bitiminde uygulama aşamasında hizmet vermeye devam ediyoruz. Projenin doğru uygulanması ve müşteri mutluluğu için anahtar teslim dekorasyon uygulaması hizmeti mimar kontrolünde yapılmaktadır.

RESTORASYON PROJESİ

Korunması gerekli kültür varlığı niteliği olan yapıların rölöve projesi, restitüsyon projesi ve restorasyon projesi hizmeti Restorasyon Uzmanı Y. Mimar H. Serhat Yılmaz yönetiminde verilmektedir. 

DANIŞMANLIK VE KONTROLLÜK HİZMETİ

Yesta Mimarlık, inşaat sektöründeki yılların birikimi ile yatırımcılarına danışmanlık hizmeti ve inşaatlarında kontrollük hizmeti vermektedir. Danışmanlık hizmeti, gereksiz maliyetlerin ve detayların oluşmasını önleyen çok önemli bir hizmettir. Yatırımcısına zaman ve para kazandıran danışmanlık hizmeti 20 yılı aşan tecrübeleri ile Y. Mimar Ebru Özlem Yılmaz ve Y. Mimar H. Serhat Yılmaz tarafından verilmektedir.

Please reload