top of page
İzmir'de Otel ve Yaşam Merkezi Projesi

Mimari projesi yapılan, Otel, Rezidans ve Sağlıklı Yaşam Merkezi Kompleksi, İzmir’in iş ve turizm merkezi olarak kabul edilen bir bölgesinde yer alacaktır. İzmir’in Konak ilçesinde, İzmir Enternasyonal Fuar alanına yakın konumdadır.

Gaziler Caddesi üzerinde yer alan yapı adası üzerinde yapılacak kompleks, özgün mimarisi ile yenilenen kentsel çevrede önemli bir yer tutacaktır. Hareketli  cephesi İzmir'in coşkulu yaşamına yansıtmaktadır.

Kompleks ,4106 m² alana sahip bir yapı adasında yer almaktadır. Toplam  41.500 m² kapalı  inşaat alanına sahiptir.

Otel-Rezidans ve yaşam merkezinin, otel bölümünde 120 standart otel odası, 27 suit oda tasarlanmıştır. Rezidans bölümünde 18 adet 1+1 daire, 21 adet 2+1 daire, 6 adet 3+1 rezidans dairesi bulunmaktadır. Tüm tesis için bodrum katta 107 araçlık otopark bulunmaktadır. Kompleks bütününde 5 ayrı lokasyonda müşteri kullanımına ayrılmış 8 adet asansör ile birlikte, 3 adet servis asansörü, 5 adet yangın korumalı müşteri merdiveni ve 5 adet yangın korumalı servis merdiveni bulunmaktadır.

Otel lobi bölümü  535 m² alanda resepsiyon, loby lounge yanında 130 m² lobi bardan oluşmaktadır. Asma katta ve lobi ile bağlantılı 490 m² alana sahip patiseri ve hizmet birimleri tasarlanmıştır. Komplekste ayrıca bağımsız kullanımlı 110 m² kafe bar bulunmaktadır. Otel bölümü ve rezidans bölümü resepsiyon hizmetleri ayrı mekanlarda tasarlanmıştır. Otel resepsiyonu ile entegre ön ofis hizmet birimleri yer almaktadır.

Otel bölümünde, 6 metre tavan yüksekliğine sahip, 355 m² net kullanım alanlı çok amaçlı salon ve 180 m² alanlı fuaye salonu bulunmaktadır. Ayrıca, 340 m² alana sahip esnek kullanım imkanı olan 2 büyük seminer ve 1 adet toplantı salonu ve bağlı hizmet birimlerini barındıran, seminer ve toplantı amaçlı eğitim merkezi yer almaktadır. Otelin eğlence merkezi olarak dışarıya da hizmet verecek şekilde 6 metre kat yüksekliğine ve 670 m² kapalı alana sahip Karaoke bar ve disko mekanı bulunmaktadır. Eğlence Merkezi, hizmet birimleri ile birlikte 40 m² alanlı bir şarap kavını içinde barındırmaktadır. Otel ana mutfağından, eğlence merkezi mutfağına hizmet sağlayacak şekilde 2 adet servis asansörü tasarlanmıştır.

Sağlıklı yaşam merkezi bölümü hem otel hem de rezidans bölümüne hizmet edecek şekilde kompleksin merkez konumunda tasarlanmıştır. Sağlıklı yaşam merkezi bölümünde, bay ve bayan olmak üzere 2 adet SPA ile entegre sağlıklı yaşam merkezi dizayn edilmiştir.

Bayan SPA ve sağlıklı yaşam merkezi bölümü toplam 630 m² kapalı alana sahiptir. Bu bölümde kat yüksekliği 6 metre olan 67 m² alanlı termal yüzme havuzu, termal jakuzi, vitamin bar ve dinleme alanının yanında, Türk Hamamı, buhar odası, sauna, 3 adet bağımsız masaj odası, soyunma duş ve hazırlama odası, konsültasyon odası, 58 m² fitness salonu, kuaför, ozon terapi odası, hidro-masaj odası ve terapi havuzu bulunmaktadır.

Bay SPA ve sağlıklı yaşam merkezi bölümü toplam    563 m² kapalı alana sahiptir. Bu bölümde kat yüksekliği 6 metre olan 60 m² alanlı termal yüzme havuzu, termal jakuzi, vitamin bar ve dinleme alanının yanında, Türk Hamamı, buhar odası, sauna, 3 adet bağımsız masaj odası, soyunma duş ve hazırlama odası, konsültasyon odası, 56 m² fitness salonu, kuaför, ozon terapi odası, hidro-masaj odası ve terapi havuzu bulunmaktadır.

bottom of page